Jinde přidáno

4. 8. – Hlod 62

21. 4. (!) – Hlod 61

11. 4. – Hlod 60

24. 3. – Hlod 59

14. 3. – Hlod 58

Premiéry v hledáčku

Kingsman: Zlatý kruh

v kinech od 21. 9.

Seriálové tipy
Kontakt & FB

David Koranda

Jumpstar @ seznam.cz

——-

Facebook-logo-PSD

TOPlist

HLOD 1 ← → HLOD 3

Photo by Pixel Fantasy, Flickr, CC BY-NC-ND 2.0

HLOD 2 – 7. 3. 2015 – V posledních dnech a týdnech byla potvrzena účast Denzela Washingtona v předělávce Sedmi statečných (které si má oproti předloze objednat jakási žena); začalo se velmi silně spekulovat o tom, že by nový Spider-Man mohl přeci jen být černoch (pravděpodobnost, že Spajdým bude Miles Morales se podle novináře Jeffa Sneidera pohybuje na více než 90 %, ale žádné oficiální oznámení vydáno nebylo, takže to může dopadnout jakkoliv); a dokonce i o tom, že by postava kušíře Daryla Dixona z Živých mrtvých mohla být homosexuální orientace. Ani si nedovedete představit ta pozdvižení, která tato oznámení způsobila.

Spousta lidí má najednou oči navrch hlavy, že se jim kvůli těmto ojedinělým případům odlišnosti před vlastníma očima bortí celý svět. Navzdory převládajícímu filmovému trendu (mužskému, bělošskému, heterosexuálnímu), který bereme do takové míry za status quo, že nám každá odchylka od něj stále přijde hodná zmínky, si lidé těchto pár výjimek vykládají tak, že jde o znamení blížící se sluníčkovské, politicky hyperkorektní, ultra-diverzitní apokalypsy. Na internetových diskuzích proto nabádají k ostražitosti, orodují za umírněnost, varují před přehnanou ústupností všelijakým minoritám, v rámci reductia ad absurdum se popuzeně domýšlí, kam až ta naše zvrácená doba nechá tuto situaci zajít. Obávají se, že tyhle všudypřítomné ústupky liberalismu jsou jasným útokem proti nim samotným.

A já se musím smát! Směju se, protože se tihle lidé obávají trendu, který není obzvláště v rámci filmové tvorby ani tak trendem, jako spíše sérií výjimek – sice povzbudivých (Ostatně co je tak špatného na rovnějším zastoupení, rovnějších šancích? Co je špatného na rovnosti?), ale stále velmi ojedinělých. Pobaveně se šklebím, protože fakt, že cítí potřebu dělat z každého titěrného komára velblouda, je pouze znamením jejich zpátečnictví, malomyslnosti a neopodstatněné bojácnosti. Pokud se ale chtějí bát, jen ať se bojí. Já jim tady mezitím jako správný rarach budu broukat znělku z Čelistí.

———————

———————

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.