Jinde přidáno

4. 8. – Hlod 62

21. 4. (!) – Hlod 61

11. 4. – Hlod 60

24. 3. – Hlod 59

14. 3. – Hlod 58

Premiéry v hledáčku

Kingsman: Zlatý kruh

v kinech od 21. 9.

Seriálové tipy
Kontakt & FB

David Koranda

Jumpstar @ seznam.cz

——-

Facebook-logo-PSD

TOPlist

HLOD 30 ← → HLOD 32

HLOD 31 – 17. 3. 2016 – Moc by mě zajímalo, jestli se na konci dubna, až se rozjede nová řada Hry o trůny, bude na tento seriál vůbec někdo dívat. V průběhu druhé řady odpadlo 20 % diváků s odůvodněním, že je na ně seriál příliš násilný a sexy (–istický). Na konci třetí řady se po vyvraždění několika Starků 54 % diváků zařeklo, že se na seriál, který jim oddělává nejoblíbenější postavy, už fakt dál koukat nebudou. Na začátku čtvrté řady přišla podle internetových diskuzí Hra o trůny o dalších 15,76 % fanoušků, kteří buď nepřenesli přes srdce vraždu jejich oblíbeného záporáka, nebo se jich osobně dotkly veškeré odklony od předlohy. A v páté sérii HBO evidovala 498% pokles sledovanosti v návaznosti na scénu znásilnění Sansy Stark a 1579% pokles po odvysílaném upálení Shireen Baratheon. Čísla hovoří jasně: Na Hru o trůny se vlastně už nikdo nedívá a dívat nebude.

Photo by (T)imothep, Flickr, CC BY-NC-ND 2.0

Tedy, počkat, skutečnost je trochu jiná. I přes dlouholeté naříkání nad tím či oním a neustálé dušování internetových plaček a profesionálních zuřivců, že budou seriál bojkotovat, se Hře o trůny sledovanost rok od roku zvyšuje. Od první série, na níž se průměrně dívalo 2,5 miliónu diváků, fanouškovská základna během pěti let vzrostla téměř trojnásobně. Ostatně před pár týdny byl při vypuštění nového traileru k šesté řadě zaznamenán další rekord – upoutávku na různých platformách zhlédlo během jediného dne více než 30 miliónů lidí po celém světě.

A proč o tom mluvím? Protože v současné době lidé opět houfně prohlašují, že nad seriálem lámou hůl, že se na něj přestávají dívat, že si může jít celá Hra o trůny trhnout. Proč? Důvod se skrývá ve videu, které natočilo několik členů trůnovského hereckého osazenstva na podporu blízkovýchodních uprchlíků; videu, které stanice HBO nahodila na své domácí a facebookové stránky; videu, z jehož samotné existence se protiuprchličtí fanoušci najednou mohli bez prominutí posrat.

Bylo tedy příjemné vidět, že si stance za tímto videem stála. Ve vyjádření HBO CZ se mimo jiné psalo, „Hluboce nás mrzí reakce našich fanoušků. Veškeré vulgární projevy, které pramení z nedůvěry, odporu a nepřátelství budeme v daném příspěvku mazat. A pro ty, kteří nám právě díky této kampani vzkazují, že přestanou sledovat seriál Hry o trůny, bychom rádi sdělili, že jejich rozhodnutí respektujeme. Jelikož věříme, že se ve filmech a seriálech opravdu vyznáme, tak bychom jim rádi doporučili některý z nabídky našich dokumentárních snímků na HBO GO. Ať už je to Náměstí Tahrír: Srdce egyptské revoluce, seriál VICE – svět pod lupou nebo Charlie Hebdo: Tři dny teroru.“

Tenhle rozkošný trolling si trollové jedině zaslouží. Jestliže je nějaké video, které nijak zvlášť nesouvisí s jejich oblíbeným seriálem, natolik rozčílilo, že jsou kvůli němu ochotní na seriál zanevřít, tak ať. Ať se prostě přestanou dívat. Hrozně se mi ale začíná zajídat všechno to pompézní internetové naříkání nad každou kravinou („Trailer k Batmanovi vs. Supermanovi toho ukázal tolik, že na film už nepůjdu!“), ty operní tragédie, které fanoušci i ne-fanoušci přehrávají s každým zárodkem vnímaného problému („Noví Krotitelé duchů vypadají nevtipně. Na šibenici se všema, co se o výrobu toho filmu byť jen štrejchnuli!“), všechny ty ohlašované masové exody diváků, k nimž nakonec beztak jen zřídkakdy dojde („V seriálu The 100 zabili výbornou lesbickou postavu. K čertu se vším!“) Takže: Jestli se někdo chce na Hru o trůny přestat dívat, prosím. HáBéÓčku to žíly trhat nebude. Pokud by ale někdo chtěl zase jednou využít nějakou zprávu jako záminku pro upuštění páry, běžte se raději projít ven.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.