Jinde přidáno

4. 8. – Hlod 62

21. 4. (!) – Hlod 61

11. 4. – Hlod 60

24. 3. – Hlod 59

14. 3. – Hlod 58

Premiéry v hledáčku

Kingsman: Zlatý kruh

v kinech od 21. 9.

Seriálové tipy
Kontakt & FB

David Koranda

Jumpstar @ seznam.cz

——-

Facebook-logo-PSD

TOPlist

HLOD 39 ← → HLOD 41

HLOD 40 – 14. 7. 2016 – NSFW! Internet má spoustu psaných i nepsaných pravidel. Podle Godwinova pravidla se pravděpodobnost, že v sekci komentářů nějaký diskutér použije jako argument v hádce příměr k Hitlerovi nebo nacismu, postupem času blíží hodnotě 1. Podle jiného pravidla na internetu neexistují holky. Podle dalšího jedna kočka vede ke druhé. Na internetu není nic svaté. S trolly se člověk nesmí hádat, protože jakmile se jednou začne, troll automaticky vyhrává. Fotku, jinak kecáš. Čím víc ti to leze krkem, tím častěji to uvidíš. Cokoliv nahodíte na internet, někdo použije jako masturbační materiál. Internet z vás udělá hlupáky. Z čehokoliv se dá udělat meme. Co vypadá jako bahno, není bahno. A tak dále. Pravidel má internet hodně, ale jen jedno z nich mě osobně děsí. Pravidlo 34.

Photo by Hayley Bouchard, Flickr, CC BY-NC-ND 2.0

Pravidlo 34, které vymyslel v roce 2003 Peter Morley-Souter, a které po internetu rozšířily stránky 4chan.org, jednoduše praví, „Pokud to existuje, najdete to v pornu. Bez výjimky.“ Proč se o tomhle pravidle zmiňuji zrovna na stránkách o filmech a seriálech? Protože hollywoodská tvorba jím je kvůli své rozšířenosti postižena ze všeho nejvíce. Vybavte si jakékoliv dvě postavy z vašeho oblíbeného filmu nebo seriálu. Máte to? Tak vězte, že v hlubinách internetu najdete ve photoshopu upravené obrázky toho, jak si to tyhle dvě postavy rozdávají. Muži, ženy, neživé předměty, zvířata, pohádkové postavy – nikdo a nic není ušetřeno. Když už se tedy v hlavních článcích bavíme o hercích, herečkách a jejich údělu v továrně na sny, přijde mi zajímavé podotknout, že i takovéhle věci jdou ruku v ruce s hereckou slávou. Člověk dělá, co může, aby mu lidé věřili jeho výkon, ale určitému segmentu populace jsou takové věci putna. Hlavně že mu můžou vyříznout hlavu z nějaké fotky a ve photoshopu ji vložit do screenshotu z gangbangu, případně jeho postavu překreslit do kompromitující pozice s jeho hereckým kolegou.

Nevěříte? O pánech ze seriálu Supernatural a dámách Person of Interest už jsme se na Jumpspaceu kdysi zmiňovali, že ano? Stejné pocty se ale dostalo například i Tedovi, dvojici Spidermana s Deadpoolem, hlavním postavám z nových Hvězdných válek, nejrůznějším variacím postav ze čtvrtého Šíleného Maxe nebo Chrisu Prattovi v Jurském světě. A ani nechtějte vědět, co internet dělá s animovanými postavami z filmů pro děti – třeba se zvířaty ze Zootropolis, emocemi z pixarovky V hlavě, zvířátky z Pokemonů, Ednou Módní z Úžasňákových nebo rodinkami z Family Guye nebo Simpsonových. Mňo… a pokud byste se chtěli děsit a hrozit a cokoliv jiného u dalších příkladů internetového zneucťování filmových a seriálových postav, tady je Pravidlu 34 věnovaná celá stránka, kde klidně můžete celý den klikat. Já si zatím jdu vypláchnout oči bělidlem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat