Jinde přidáno

4. 8. – Hlod 62

21. 4. (!) – Hlod 61

11. 4. – Hlod 60

24. 3. – Hlod 59

14. 3. – Hlod 58

Premiéry v hledáčku

Kingsman: Zlatý kruh

v kinech od 21. 9.

Seriálové tipy
Kontakt & FB

David Koranda

Jumpstar @ seznam.cz

——-

Facebook-logo-PSD

TOPlist

HLOD 8 ←HLOD 10

Photo by Joe Benjamin, Flickr, CC BY-NC 2.0

HLOD 9 – 15. 5. 2015 – Nejnověji jsem si toho všimnul u druhých Avengerů: Krátce po premiéře začali někteří fanoušci nadávat, že by se měl vtip Tonyho Starka – který by podle vlastních slov poté, co by uzvednul Thorovo kladivo a stal se panovníkem Asgardu, „znovu zavedl právo první noci“ – vykládat tak, že celý film podporuje a propaguje znásilňování. Ehm, no… Leckdo se při obraně režiséra a scenáristy Josse Whedona přiklonil k argumentu, že mělo jít o vtip, takže není co řešit, ale to já dělat nebudu. Třebaže o vtip totiž očividně jít mělo, byl to vtip dost hloupý, protože podobnou narážku si tahle postava mohla dovolit v prvním filmu, ale ne po několikaletém vztahu s Pepper Potts – právě kvůli ní to mým uším znělo, jako by tvůrci všemi těmi hláškami a cool průpovídkami tlačili na pilu tak moc, že pod svými postavami div nepodřezávali větev. Já sám bych si dovolil poukázat na jinou věc: Jen proto, že se ve filmu zmíní nebo ukáže něco negativního, ještě to neznamená, že filmaři onu věc schvalují!

Ačkoliv by se mohlo zdát, že jde o ojedinělý incident, opak je pravdou: Soudě podle vzteklého prskání nepříliš chápavých filmových fandů to skoro vypadá, že Kingsman: Tajná služba schvaluje vybíjení náboženských fanatiků a horního 1 %. Proč? Protože jsou ve filmu dvě takové scény. I Temný rytíř povstává je údajně hodný odsouzení, protože je rovněž vysazený proti hornímu 1 %. Vybavujete si tu scénu, v níž Bane ovládne Gotham a nechá své poskoky vytahat boháče z jejich manhattanských sídel? Hra o trůny podle všeho propaguje znásilňování, protože Jamie pod mramorovou pohřební deskou s mrtvým Joffreym přinutil k sexu Cersei – ale incest a královražda dotčeným fanouškům, zdá se, nevadí. V rámci stejné logiky pak má Vlk z Wall Street oslavovat zločin a hamižnost finančnických zbohatlíků, 30 vteřin po půlnoci propagovat mučení, Whiplash schvalovat fyzické a emocionální týrání, Padesát odstínů šedi souhlasně přijímat násilnické partnerské vztahy, Všemocný podporovat užívání návykových látek, Pokémoni kruté zacházení se zvířaty atd. atd.

A já znovu opakuji: Jen proto, že se ve filmu zmíní nebo ukáže něco negativního, ještě to neznamená, že filmaři onu věc schvalují! Občas mi přijde, že někteří lidé na internet chodí čistě jen proto, aby hledali problémy tam, kde nejsou, a aby si tak vytvořili nějaký ventil, kterým by mohli upustit páru. Možná by ale bylo lepší, kdyby se šli místo vymýšlení nesmyslností projít na čerstvý vzduch. Hollywood těm jejich nářkům totiž naslouchá. A kdo ví, o jaké všechny úžasné snímky se už lidé připravili, protože svým nekonečným nadáváním vycukali šéfy studií k tomu, že nedají zelenou žádnému projektu, který by se dal vyložit jakkoliv negativně…

———————

———————

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.