Jinde přidáno

4. 8. – Hlod 62

21. 4. (!) – Hlod 61

11. 4. – Hlod 60

24. 3. – Hlod 59

14. 3. – Hlod 58

Premiéry v hledáčku

Kingsman: Zlatý kruh

v kinech od 21. 9.

Seriálové tipy
Kontakt & FB

David Koranda

Jumpstar @ seznam.cz

——-

Facebook-logo-PSD

TOPlist

John Corvino, „Co je morálně špatného na homosexualitě“

Photo by Mel Green, Flickr, CC BY-NC-ND 2.0

Kdykoliv člověk na internetu narazí na nějaký článek nebo video s LGBT tematikou, může si být jistý, že na něj v sekci komentářů vykoukne důvěrně známá směsice negativních reakcí (ony jsou samozřejmě i samotné obsahy článků leckdy dost výživné). Jde o dokola se opakující výtky o nepřirozenosti, škodlivosti a exhibicionismu, čas od času smíchané s ostrými, zesměšňujícími či umenšujícími nadávkami a spekulacemi o morální pokleslosti, úchylkách a nebezpečí pro děti, rodinu a společnost celkově. Příchuť náboženství tyto komentáře v našich internetových končinách zpravidla nemívají, ale občas se objeví i ty. Je to stále to samé, dokolečka dokola, a lidem už se o těchto věcech nechce debatovat. Jedni jsou pro, druzí proti, a pokud někdo není opravdu hodně motivovaný nebo nemá osobní želízko v ohni, nechce se mu v komentářích přít s anonymy a dokola se mlátit po hlavě stále stejnými argumenty. Beztak to vždycky skončí stejně. Jenže tohle je škoda.

Nikdo ještě nezměnil názor tím, že by mu druhý řekl, že něčemu prostě nerozumí, případně ho odkázal do patřičných mezí. Argumenty se dají vyvracet pouze dalšími pádnými argumenty. A právě v tomto ohledu by nám mohl pomoci spisovatel a profesor filozofie na Wayne State University John Corvino. Ten totiž již několik let objíždí kampusy, divadla a další haly po celých Státech s přednáškou, v níž se vyjadřuje téměř ke všem argumentům, které odpůrci LGBT lidí i homosexuality jako takové většinou namítají. Corvinova řeč není stoprocentně dokonalá – někde by možná potřebovala rozšířit, něco málo přeformulovat –, ale přesto jde o ten nejlepší souhrn argumentů a protiargumentů s LGBT tematikou, jaký na internetu najdete. A díky zábavnému charakteru mluvčího je to navíc i sranda.

Tak si uvařte čaj, udělejte pohodlí a schválně si Corvina zkuste pustit. Možná vás pobaví, možná se něco dozvíte a možná od něj získáte trochu munice, až bude nějaký trol na internetu – nebo i mimo něj – zase jednou pořádat útoky na váš rozum. Ve videu jsou nahrané české titulky z mojí produkce. Podařilo se mi s Johnem spojit a on je přidal přímo do youtubovského videa. Pokud by se vám automaticky nezobrazovaly, stačí si je zaškrtnout dole v Nastavení (obrázek ozubeného kolečka → titulky) a případně pak ještě kliknout na ten obrázek titulků hned vlevo vedle něj.

https://youtube.com/watch?v=5iXA_0MED98%26cc_lang_pref%3Dcs%26cc_load_policy%3D1

Kapitoly ve videu:

2:29 – Co je to homosexualita? – orientace a aktivita, falešná opozice, bisexualita

7:32 – argument pro homosexualitu

9:15biblický argument proti homosexualitě (I) – kniha Leviticus, otroctví, interpretace a kontext

15:04 – O bibli ve skutečnosti nejde?

16:33sekulární argument proti homosexualitě (II) – zevšeobecnitelnost

19:12sekulární argument proti homosexualitě (III-a) – homosexualita ubližuje LGBT lidem – deprese, AIDS, rizikový sex

25:01 – anální sex, Strom Thurmond a zákony proti sodomii

30:18sekulární argument proti homosexualitě (III-b) – homosexualita škodí společnosti – vliv na děti a rodinu

35:12sekulární argument proti homosexualitě (IV) – homosexualita je nepřirozená – genetika vs. volba, výskyt v přírodě, „přirozený“ účel pohlavních orgánů

45:05 – homosexualita je nechutná – sex, zvyk, coming-outy

49:30 – chlubení se, exhibicionismus

53:53 – útok na morálku

—————

—————

Korekce: Lucifrid

—————

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.