Jinde přidáno

4. 8. – Hlod 62

21. 4. (!) – Hlod 61

11. 4. – Hlod 60

24. 3. – Hlod 59

14. 3. – Hlod 58

Premiéry v hledáčku

Kingsman: Zlatý kruh

v kinech od 21. 9.

Seriálové tipy
Kontakt & FB

David Koranda

Jumpstar @ seznam.cz

——-

Facebook-logo-PSD

TOPlist

HLOD 2 ← → HLOD 4

Photo by Robert Downey Jr., Twitter

HLOD 3 – 11. 3. 2015 – Po internetu se jako velká voda rozlévá nedávný facebookový příspěvek Roberta Downeyho Jr., v němž představitel filmového Iron Mana nabádá svého kolegu z Avengerů Chrise Evanse k válce… v otevřených projevech mužské náklonnosti. A co na tuto transformaci hesla ze šedesátých let „Mějte se rádi, neválčete,“ říkají lidé? Sice se najde pár výjimek, které si neodpustily nějakou tu homofobní narážku (je otázkou, do jaké míry jde o stejné lidi, proti nimž jsem hlodal v předešlém příspěvku), ale drtivá většina reakcí je ryze kladná. Nejlépe hodnocený komentář například hlásá: „Tahle válka se mi líbí. Nemohly by odteď takové být i všechny ostatní války?

A proč o tom píšu? Vzpomínáte si na jednu ze závěrečných scén prvních Avengerů? Iron Man zrovna zachránil svět, propadnul dírou v oblacích a bezvládně leží v troskách New Yorku obklopen Thorem, Hulkem a Kapitánem Amerikou. Vypadá to, že zemřel. Hulk zařve, Iron Man se probere, rozhlédne se kolem a řekne: „Kurňa, to jsem se lek. Co se stalo? Doufám, že mě nikdo z vás nelíbal!“ Haha! Ono je to vtipné, protože představa dvou mužů, jak se líbají, je buď nechutná, nebo k popukání. Eh, počkat…

A právě proto o tom mluvím: Protože vzhledem k těm 400 tisícům lajků nastřádaných jen za první den se dá soudit, že (v první řadě američtí) diváci už o podobné, stereotypní, ve své prostoduchosti až urážlivé vtipy nestojí; že na všeobecné rovině minimálně mladší generace již nevnímají projevy přátelství mezi muži jako něco, zač by se bylo třeba stydět; že muži necítí takovou potřebu dokazovat si vlastní machistickou nadřazenost shazováním druhých; a konečně že i ta homosexualita pomalu přestává být urážkou, jíž jde tak snadno použít proti heterosexuálním mužům jako zbraň. Teď ještě aby to samé brzy doteklo i hollywoodským (filmovým) studiím. Zatím se jim to opravdu, ale opravdu, ale opravdu, ale opravdu, ale opravdu, ale opravdu, ale opravdu, ale opravdu, ale opravdu, ale opravdu … nedaří.

———————

———————

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat