Jinde přidáno

4. 8. – Hlod 62

21. 4. (!) – Hlod 61

11. 4. – Hlod 60

24. 3. – Hlod 59

14. 3. – Hlod 58

Premiéry v hledáčku

Kingsman: Zlatý kruh

v kinech od 21. 9.

Seriálové tipy
Kontakt & FB

David Koranda

Jumpstar @ seznam.cz

——-

Facebook-logo-PSD

TOPlist

Herci a herečky 45/47: Šílenci a stalkeři II/III

Photo by Gage Skidmore, Flickr, CC BY-SA 2.0

Mila Kunis

Mila Kunis v roce 2012 ke své radosti přišla k vlastnímu stalkerovi. Jeden maník ji tak dlouho obtěžoval, chodil za ní, sledoval ji, dolézal, až se herečka musela obrátit na policii. Poslední kapkou bylo, když ho objevila, jak squatuje v jejím losangeleském bytě. Soud maníkovi zakázal, aby se k Mile přibližoval, nicméně touha být nablízku jeho nejoblíbenější herečce, jeho spřízněné duši, byla pro maníka příliš silná. Koncem roku ho Kunis viděla, jak ji vyhlíží před tělocvičnou, kam pravidelně chodí, a zavolala na něj policii. Maník porušoval zákaz přibližování, byl odveden… a v roce 2013 se kolem herečky motal zas. Tentokrát už byl obviněn ze stalkingu a dostal tříletý zákaz se ke Kunis přibližovat. Maníkovi to chvíli vycházelo a v roce 2015 šel dokonce na léčení, ovšem ze zařízení záhy utekl a nikdo nevěděl, kde je. Než ho policie nalezla, Kunis musela být na prášky. A to nejspíš bude ještě hodně dlouho.

Uma Thurman

Tuto killbillovskou herečku stalkoval jeden fanoušek mezi lety 2005-2008. Kromě neustálých zpráv a přítomnosti na premiérách se jí několikrát objevil na prahu jejího domu v Greenwich Village, a dokonce se mu nějakým způsobem podařilo proplížit na plac, kde natáčela Moji superbejvalku. Ani když ho ve dvaceti letech hospitalizovali v ústavu pro duševně choré, tak se své posedlosti nezbavil. Posílal odsud Umě desítky bizarních pohlednic a dopisů. Kdo ví, jak to s ním vypadá dnes.

Steve Buscemi

Photo by the euskadi 11, Flickr, CC BY-SA 2.0

Stevea Buscemiho, toho milého člověka z tolika vedlejších rolí, v roce 2001 pobodal jeden ochlasta, když si herec vyrazil s Vincem Vaughnem a scenáristou Scottem Rosenbergem do baru v Severní Karolíně. Útočníkem byl chlapík, který se moc nabumbal a celou noc tvrďácky prohlašoval, že někomu rozbije ciferník. Když už konečně došlo na rozhodování o tom, komu ho pošolichá, všiml si, jak se zvedá k odchodu trojice mužů. Známých mužů. Ti si o to koledovali už jen svou známostí, ne? Chlapík po Buscemim skočil a několikrát ho bodl do hlavy, krku a paže. Herec byl převezen do nemocnice a ošetřen, zatímco útočník byl zatčen a odsouzen ke 180 dnům za mřížemi za napadení.

Sean Bean

Něco podobného se přihodilo Seanu Beanovi. Přímo na něj si v hospodě nikdo nedovoloval, protože je Sean přeci jen větší než Steve, ale kopec urážek místo něj schytala slečna, se kterou tam byl. Sean chytrákovi s prořízlou pusou řekl, ať se vzpamatuje, jinak to schytá, a chytrák si dal říct. Ovšem jen do té chvíle, než si herec odskočil ven na cigáro. V tu chvíli po něm chytrák vystartoval, bodl ho do ruky a praštil do obličeje. Jak už to tak v reálném životě bývá, chytrák okamžitě utekl a Beanovi nezbylo nic jiného než si zajít dovnitř ještě na jedno.

Sandra Bullock

Sandru před pár lety pořádně vyděsil její dlouhodobý stalker, když se jí v jednu ráno objevil přímo v domě. Přelezl plot a vloupal se k ní, aby… jí řekl ahoj? Vyznal jí lásku? Kdo ví. Sandra uslyšela ránu, vzbudila se, přešla ke dveřím ložnice, uviděla na chodbě stát cizího muže v tmavém oblečení, zabouchla dveře, zamkla, zavřela se do šatníku a okamžitě na vetřelce zavolala policii. Té řekla, že se před spaním sprchovala, takže neví, jak dlouho ten člověk v domě byl. Ctitel byl odveden v poutech a nakonec dostal tříletý zákaz se k Sandře přibližovat. Při prohlídce u něj doma policie objevila arsenál střelných a jiných zbraní, krabice s fotkami a výstřižky Sandry a několik rozepsaných milostných dopisů. V jednom z nich se psalo, „Navždy na tebe a Louise, mého syna, budu myslet. Jsi moje žena. Podle lidského i božského práva jsi moje manželka. Patříš mně a já tobě.“

Lindsay Lohan

Photo by Globovisión, Flickr, CC BY-NC 2.0

Jako by Lindsay neměla vlastních starostí dost, v roce 2008 si jednoho večera vyrazila s tehdejší přítelkyní do klubu, kde narazila na svého dlouholetého stalkera. Ten jí zrovna v patách nebyl a její přítomnost v klubu nečekal, takže když ji uviděl, byl bez sebe nadšením. Začal se po ní sápat a křičet, že ji miluje, a dělal to tak agresivně, že ho musela ochranka sundat k zemi a nechat odvést policií.

David Letterman

Známý moderátor měl v osmdesátých letech problémy s jednou schizofrenní, erotomanickou fanynkou. Ta mu například ukradla auto, jela se v něm jen tak projet (se svým několikaměsíčním synem na sedadle spolujezdce), a když ji u Lincolnova mostu zastavila hlídka, tvrdila jim, že je Lettermanova manželka a dítě že je jeho. Potom Lettermanovi opakovaně lezla přes plot na zahradu a vloupávala se mu do domu. V roce 1990 za to šla do vězení a po propuštění odmítala brát léky. Letterman ji v té době ale již omrzel, takže ho nechala být… a zaměřila svou pozornost na astronauta Storyho Musgravea. V roce 1998 spáchala sebevraždu.

Jim Jeffries

Tohoto komika netřeba příliš představovat, protože má už dlouhou dobu vlastní okénko v sekci mouder. Díky jeho stand-upu o zbraních víme, že měl kdysi hodně starostí s partou domácích vetřelců, ale ti s jeho statutem známé osoby nejspíš nijak nesouviseli. Co se mu stalo během vystoupení v manchesterském klubu Comedy Store v roce 2006 už ale ano. Jednoho fanouška popudila nějaká Jeffriesova hláška natolik, že se do komika začal během vystoupení hlasitě navážet. Když z toho nic nebylo, fanda šel na bar, stěžoval si, mlátil do pultu a pak to prostě nevydržel. Vyběhl na pódium a do Jeffriese začal bušit. Komikovi na pomoc přiskočilo několik diváků a útočník byl vyveden. Jeffries později přidal historku o útočícím maniakovi do svého repertoáru.

Mel Gibson

Photo by Kim Davies, Flickr, CC BY-NC-ND 2.0

V letech 2004 a 2005 měl Gibson problémy s jedním tulákem, který si ho z nějakého důvodu vyhlédl a začal ho obtěžovat, dolézat za ním, sledovat ho a pronásledovat. Herec si nechal proti tulákovi vystavit zákaz o přibližování k jeho domu v Malibu, ale v září 2004 ho tam opět objevil. Nechal ho tedy zatknout, protože, „Manželku to pěkně rozrušilo a nahnalo jí to strach. Nechtěla ho jednoho dne přistihnout v obýváku, jak si popíjí čaj.“ V následujících letech se ovšem stalking stupňoval a teprve v roce 2005 byl tulák odsouzen na tři roky do vězení.

Madonna

Madonna měla v devadesátých letech pořádné trápení s jedním hovádkem, které jí vyhrožovalo smrtí. Hovádko ji sledovalo, kam se jen hnula, skákalo jí přes plot kalifornského domu, vkrádalo se dovnitř a jednou dokonce nechalo jejímu bezpečnostnímu týmu za oknem auta vzkaz, v němž stálo, že jestli si ho zpěvačka a herečka nevezme za muže, podřízne jí krk „od ucha k uchu“. Když o pár týdnů později, v květnu 1995, opět přelezl plot a pokusil se Madonně dostat do baráku, ochranka ho postřelila. Hovádko bylo převezeno do nemocnice, pak k soudu a pak s desetiletým trestem do vězení. Koncem roku 2011 ovšem ochuravělo a bylo převezeno do Metropolitní nemocnice. Po krátkém pobytu hovádko uteklo a Madonna byla až do jeho zadržení na začátku roku 2012 strachy bez sebe. A nejen ona – ale o tom si řekneme později.

—————

Korekce: Lucifrid

—————

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.