Jinde přidáno

4. 8. – Hlod 62

21. 4. (!) – Hlod 61

11. 4. – Hlod 60

24. 3. – Hlod 59

14. 3. – Hlod 58

Premiéry v hledáčku

Kingsman: Zlatý kruh

v kinech od 21. 9.

Seriálové tipy
Kontakt & FB

David Koranda

Jumpstar @ seznam.cz

——-

Facebook-logo-PSD

TOPlist

Herci a herečky 46/47: Šílenci a stalkeři III/III

Photo by Ammar Abd Rabbo, Flickr, CC BY-NC-ND 2.0

Jodie Foster

Další případ zběsilého fanouška, který si nedal říct ne. Tomuhle magorovi se Jodie tak strašně líbila v Taxikáři, že ji začal sledovat, pronásledovat, chodit za ní na kampus yaleské univerzity a volat jí ve dne v noci na telefon. Když ani jedna z těchto taktik nepomohla a Jodie se mu stále odmítala vrhnout do náruče, usmyslel si, že ji zaujme… poněkud větším gestem lásky. Magor šel a postřelil prezidenta Raegana.

Paris Hilton

Ať už si o dědičce hotelového impéria myslíte cokoliv, co se jí dělo, si nikdo nezaslouží. Na pováženou je ostatně už je to, jestli bylo vhodné natáčet o parazitech, co se jí vloupali do domu, hned dva filmy, a dopřávat jim tak publicitu. K Paris se slétali všelijací stalkeři a podivíni jako mouchy na med. V jednu chvíli, když se zrovna vracela od soudu, kde svědčila proti muži, co se jí pokoušel vloupat do domu, ji a jejího tehdejšího přítele napadl další stalker, který na ni číhal v davu před soudní budovou. A pár dní poté se jí na prahu objevil zase další podivín. Se dvěma noži v rukách. A určitě nebyl první ani poslední. Paris se v posledních letech téměř nevyskytuje na veřejnosti a člověk se jí vlastně ani nediví.

Jednou jsem na zahradě u svého domu ve Francii objevil jakousi ženu. Hodně velkou ženu. Která byla oblečená možná až příliš provokativně, jestli mi rozumíte. Hovořil jsem zrovna po telefonu s jedním americkým producentem, otočil jsem se a uviděl za sklem, no, takovou michelinku.

Pověděla mi, že za mnou přišla, protože by mi ráda dělala asistentku, na což jsem jí odpověděl, že to možná nebude nejlepší nápad, a ona mi odvětila, že by tedy ráda, abych si alespoň přečetl scénář, co napsala. Podíval jsem se na nadpis na titulní straně, který vypadal, jako by ho tam vydrápala krvavým nehtem nebo zubem kladiva, a francouzsky v něm stálo, „Ona vraždí.“ Řekl jsem jí, že to rozhodně vypadá velmi zajímavě, a zeptal jsem se, o čem by to mělo být. Vysvětlila mi, že jde o příběh ženy, která je dlouho bez práce, a tak zavraždí jednoho známého herce.

– John Malkovich u Grahama Nortona, S12E18

Photo by Courtney, Flickr, CC BY 2.0

Ellen Page

Jen co se Ellen trochu zviditelnila, přistál jí na twitterovém účtu nádherný vzkaz, „Zavraždím Ellen Page. Je mrtvá.“ Jelikož i internetová anonymita má své meze, Page na chcípáka, který jí zprávu poslal, podala trestní oznámení. Chcípák byl nalezen a dostal tříletý zákaz herečku jakkoliv znovu kontaktovat.

Alyson Hannigan

Seriál Jak jsem potkal vaši matku měl obrovskou sledovanost, což znamenalo, že se na obsazené herce dívalo velké množství obyčejných diváků, ale i pošuků. Z ústřední pětice si slávu nejvíce vyžrala právě Alyson Hannigan. Upoutala na sebe pozornost jednoho konkrétního pošuka, který trávil hodiny a dny na internetu, kde na všemožné oficiální, zpravodajské i fanouškovské stránky nahrával výhružné komentáře. Hannigan se s pošukem sice nikdy na živo nesetkala, ale podle vlastních slov, „na nejrůznějších stránkách publikoval hory vzkazů namířených proti mně a mojí rodině, ve kterých mi vyhrožoval, že mě znásilní a připraví o život.“ Herečka si u soudu musela vyběhat zákaz o přibližování.

Photo by Kevin Zamani, Flickr, CC BY-ND 2.0

Justin Timberlake

Na frontmana NSYNC a vcelku nadaného herce si udělala zálusk jedna osmačtyřicetiletá milostpaní, která ho několik měsíců naháněla, volala mu, psala mu zprávy a opakovaně mu chodila ťukat na dveře. Pokaždé přitom byla napruzenější a agresivnější, protože o ni Justin nejenom nejevil zájem, ale ještě ji od sebe odháněl. V říjnu 2009 milostpaní sice dostala soudní zákaz se ke zpěvákovi přibližovat, ale to je přece jen papír. Láska je silnější. Zavolala si taxík, naházela do něj všechny svoje cennosti a vyrazila za svým idolem. Podle vlastních slov chtěla „ovládnout svět“ a toužila po tom, aby Justin vládl po jejím boku. No, abych to neprotahoval, Justin ji vyfakoval a milostpaní dostala tříletý zákaz se k němu přibližovat a jakkoliv ho kontaktovat.

Gwyneth Paltrow

Gwyneth si musela pro sebe a celou svou rodinu nechávat vystavit zákaz přibližování pro stalkera, který ji obtěžoval v Anglii i v Americe. Mermomocí se s ní snažil sejít. Tvrdil třeba, že je její obchodní partner a že s ní má schůzku, a proplížil se jí tak do bytu. Dnes se k ní díky soudu nesmí přibližovat na 30 metrů, protože ji podle sloudního vyjádření, „stalkoval a obtěžoval hned na dvou kontinentech. Nepřestal ani ve chvíli, kdy ho varovala policie. Již dříve byl odsouzen za obtěžování, a proto představuje pro herečku bezprostřední riziko.“

Photo by Telefónica in Deutschland, Flickr, CC BY-NC-ND 2.0

Halle Berry

Halle se kromě obyčejné, každodenní internetové nenávisti a rasismu musela potýkat přinejmenším se dvěma muži, kteří jí hrozili smrtí. První jí vyhrožoval a pak se jí během několika červencových dní roku 2011 vloupal do domu. Byl zadržen policií, odsouzen k jednomu roku za mřížemi, pětileté podmínce a jednomu roku psychologického poradenství. Druhý muž byl naše známé hovádko – to samé hovádko, se kterým měla problémy Madonna. Právě jeho útěk z léčebného zařízení a potenciální újma na zdraví Berry i jejího syna přinutili herečku zvážit možnost přestěhovat se do Francie (za což ji náš i světový bulvár náležitě propíral – z pomýlených důvodů, ale na tom nezáleží, ne?). Když bylo hovádko dopadeno, z plánů sešlo.

Jennifer Lawrence

Ta tu samozřejmě nemůže chybět. Čím výše člověk v hollywoodském žebříčku vyleze, tím více šílenců se o něm dozví. Šílenec, se kterým měla největší problémy právě Jennifer, ovšem neovtěžoval přímo ji (nejspíš proto, že je díky svému týmu proti šílencům chráněná), ale zaměřil pozornost na jejího bratra. Zasypával ho stovkami smsek, e-mailů a vzkazů, ve kterých mu tvrdil, že je Jennifer v nebezpečí a že s ní musí akutně mluvit. Jiné zprávy obsahovaly šílencův životní příběh, citáty z Bible a jejich paralely s Jennifer, polemiky o tom, jak je herečka šílencovou „manželkou na věky věků“ atd. Když ho bratr opakovaně posílal do háje, šílenec mu napsal, „Právě jsi mě hodně rozrušil, a když jsem rozrušený, tak za sebe neručím.“ „Nikoho bych určitě nezabil,“ měl šílenec potřebu psát v jiné zprávě, „ale budu lidi strašit a budu jim dělat zle a budu se zlobit a pořádně si na vás všechny došlápnu.“ Šílenec byl na základě všech dostupných důkazů zadržen a odsouzen.

—————

Korekce: Lucifrid

—————

4 komentáře u Herci a herečky 46/47: Šílenci a stalkeři III/III

  • Při čtení článku jsem si vzpomněl na jednu epizodu seriálu Škoda lásky, který byl o fanatické fanynce Karla Gotta. Ta ženská byla takový magor, že se pravidelně vloupávala do jeho domu, pekla mu buchtu, uklízela atd. Zábavná fikce. 🙂

    Na netu jsem pak našel rok starý článek, že kvůli stalkerovi přestala Tereza Voříšková hrát v divadle a věnuje se už jen filmu a televizní tvorbě.

    • Mňo, zábavná fikce, ale jen do té chvíle, než si představíte, že by takhle někdo cizí pravidelně lezl k vám. S tou Voříškovou to také zní docela šíleně :-/

  • Toho se podle mě bojí, kdo se jen objeví v novinách nebo se v nich objevuje často a nemusí to být nutně televizní nebo filmová hvězda, ale také sportovec, doktor, umělec, fotograf, model, tanečnice atd. Bohužel, stačí trochu slávy a to je můj názor, labilní jedinec nebo osoba s psychickými problémy se vždycky najde a zrovna si umane, že s hvězdou naváže vztah, i přesto, že se v médiích objeví 3x do roka.

    Docela by mě zajímalo, když vidím z dálky domy v Beverly Hills nebo jiné čtvrti, zda mají už automaticky ochranku 🙂

    • Přes plot bych nikomu lézt raději nezkoušel, ale myslím, že ochranku přímo na místě má jen málokdo. Většinou se to i v těch vilách řeší přes alarmy, přičemž ochranka by záhy přijela z nedaleké centrály, pokud by se ten alarm rozezvučel – vz. VIPky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.